Od Golf.cz

LET – Dutch Ladies Open, Hilversum, Nizozemí (19. – 21.7.2024)

Výsledky Dutch Ladies Open 2024 série Ladies European Tour sledujte zde.

Neděle – finálové kolo

V holandském Hilversmumu se zrodil obrovský úspěch českého golfu, když se dvě Češky umístily v Top 10. Jana Melichová zvítězila v turnaji Dutch Ladies Open a stala se mistryní Nizozemska.Obrovský úspěch sdílí i Sára Kousková, která se umístila na děleném 7. místě (-6).Melichová získala za vítězství odměnu 45.000 Eur, Kousková si odváží 7.150 Eur.

Sobota – 2. kolo
Janě Melichové se daří. V druhém kole zlepšila svůj výkon, hrála 68 ran s šesti birdie a jedním double bogey. Posunula se z 20. na 4. místo (-6).
Sára Kousková si také výrazně polepšila. Hrála o tři rány lépe a získala 26 pozic. Je na 14. místě   (-3).
Kristýna Napoleaová a Tereza Melecká neprošly cutem. Klára Davidson Spilková odstoupila.

Pátek – 1. kolo
Z českých hráček vynikla Jana Melichová. Jako jediná z našich zahrála kolo pod parem. Skore 70 (-2) jí postavilo na 20. místo. Dalšími Češkami v pořadí jsou Tereza Melecká a Sára Kousková. Obě došly v paru a figurují na děleném 44. místě.
Na 64. pozici jsou Kristýna Napoleaová a Klára Davidson Spilková (+1).

Úvod

Obvyklá sestava českých hráček Klára Davidson Spilková, Sára Kousková, Kristýna Napoleaová, Jana Melichová a Tereza Melecká  se účastní nizozemského mistroství v Hilversumu.

Hrají se tři kola na hřišti  Hilversumsche Golf Clubu s parem 72 a délkou 5.655 metrů.
Hraje se o podíly z dotace 300.000 Euro.