LET – Tipsport Czech Ladies Open 2024 , Beroun (21. – 23.6.2024)

Leaderboard

Neděle – finálové kolo
Španělský triumf a český úspěch na Tipsport Czech Ladies Open

Turnaj opět skončil velkým úspěchem českého golfu. V top 20, na děleném 18. místě, se sešly Sára Kousková (71) a Tereza Melecká, která předvedla vyrovnaný nejlepší výsledek finálového dne, 66 ran. Obě byly díky shodnému skóre vyhlášeny nejlepšími domácími hráčkami turnaje. O 25. místo se navíc při svém nejlepším výkonu na LET dělila Tereza Koželuhová, s celkovými 6 pod par a 69 ranami ve finále.

Sára Kousková zároveň definitivně stvrdila svou nominaci na sprnový olympijský turnaj v Paříži, kam poletí poprvé, a to jako česká dvojka za dlouhodobou jedničkou, už trojnásobnou olympioničkou Klárou Davidson Spilkovou. Ta obsadila dělené 63. místo se skóre par za finále (72) i za turnaj (216). Poslední z pěti českých profesionálek v cutu, Patricie Macková, skončila na 68. příčce, když ve finále (76) i celkově zahrála 4 nad par (220 ran.)

Sobota – 2. kolo

Sára Kousková zahrála skvělé kolo se třemi birdie bez bogey 69 ran a vystoupala do Top 10 na dělené 6. místo (-6). Další Češkou v pořadí je Tereza Koželuhová na 31. pozici. Zatímco trojice Sára Kousková, Tereza Koželuhová a Tereza Melecká měla jistotu hned po dohrání sobotního druhého kola, Patricie Macková a Klára Davidson Spilková musely napjatě čekat na posun postupové hranice.

Pátek – 1. kolo

Nejlepší Češkou prvního kola je Tereza Koželuhová na 12. místě. Hrála šest birdie a dvě bogey, 68 ran.
Sára Kousková je na děleném 24. místě. Přerušila na 13. jamce s jedním eagle, čtyřmi birdie a jedním bogey.
Ostatní české hráčky už skončily nad parem. Zatímco 73 (+1) bylo povzbuzením především pro amatérku Lucii Váchovou a také čerstvou profesionálku Patricii Mackovou, stejné skóre už tolik nepotěšilo dvě české turnajové vítězky z LET. Klára Davidson Spilková zahrála do vody na desítce a po solidním úvodu nabrala rány také Kristýna Napoleaová, která měla trojputt na pětiparové šestnáctce, kde přitom útočila na birdie.

Tipsport Czech Ladies Open
Nejvýznamnější událost ženského golfu u nás odstartovala. Sedmý ročník Tipsport Czech Ladies Open se uskuteční od pátku 21. do neděle 23. června 2024. České hráčky startují první den v odpoledních flightech. Na startu jich bude čtrnáct.Ze zahraničí přijely De Roey, Tan, Dagar, Cowley, Urs, Spitz, Gustavsson, Fanali a další přední hráčky LET.

Hrají se tři kola.  Hřiště v Berouně má par 72 a délku 5694 metrů.